Umre Tur

Ağustos 31, 2013
Umre Turları
Umre Turları

Hac zamanı dışında, gezi diye de adlandırılabilen haccın farz olan 5 günü dışında senenin her gününde yapılabilen bir ibadet türüdür. Mezhepler açısından hükmü Hanefi ve Maliki’de sünnet, Şafii ve Hanbelî’de farzdır. En güzel ibadetlerden biri olma özelliğiyle birlikte, hem bedeni hem de maddi ibadetler konusuna giren umre her sene diyanet umre organizasyonları ve özel kuruluşlar tarafından insanların hizmetine sunulan özel araçlar ve konaklama yerleriyle yaptırılır. 2014 umre sezonunun artık açılmasıyla birlikte umre yapmak isteyen insanlar umre nedir? Gibi soruları daha detaylı öğrenerek bu ibadeti yerine getirme heyecan ve coşkusuyla umre yapacakları zamanı beklerler. Umre programları belli zaman aralıklarında firmalar ve diyanet umre turları organizasyonları eşliğinde yapılır. Özellikle sömestr umre planı olanlar okul sezonu başlar başlamaz planları için gerekli işlemleri başlatırlar.

Firmaların sağladığı koşullar eşliğinde umre organizasyonu yapan firmalar, hac organizasyonu konusunda da yine insanlara yardımcı olarak istedikleri hizmeti bulma fırsatı ile umre ibadetini yerine getirme yolunda planlarını daha akıcı ve hızlı bir hale getirirler. Uçak biletleri fiyatlarını detaylı bir şekilde araştırarak, konak yerleri için otel fiyatlarına bakarak,  umre turları düzenleyen firmalardan detaylı bilgi alırlar. Bir Müslüman’ın hayatında en çok arzuladığı kutsal toprakları ziyaret ederek içindeki özlemi gidermek, Peygamber (s.a.v) ve sahabelere olan özlemini dindirmek maksadı ile hac gibi olmasa da umre tadında zaman geçirmek herhalde hayatın en tatlı işlerinden biri olsa gerek. Allahın rızasını kazanmakla birlikte İslam’ın geldiği topraklarda yürümek, o tarihleri zihinlerde canlandırmak herhalde bütün Müslümanların istedikleri bir şeydir.

Yine kandil umresi olarak da yapmak isteyenler maneviyatla dolu kandil gecelerinde kutsal topraklara yapacakları ziyaretlerle kendilerini daha iyi bir atmosfer içinde hissederek ibadetlerini yerine getirmek için umre organizasyonu yapan firmaları tercih etmektedirler. En güzel günlerin geçtiği umre zamanlarında, elbette hac programları konusunda deneyimli olan firmaların tercih edilmesi de kişiler açısından oldukça önemlidir. 2014 hac programları için de bilgi alabileceğiniz umre tur organizasyonu firmaları ile daha huzurlu bir yolculuk yaparak manevi ortamda huzur dolu günler geçirebilirsiniz. Diyanet umre kolaylığında kurasız olarak yararlanabileceğiniz umre turlarından ramazan umresine dair de aradığınızı bulacaksınız. Yolculukta yolcuların rahat etmesi adına elimizden gelen gayreti göstererek yolcularımızın kutsal topraklarda geçirecekleri günler için otel kiralama hizmetleri de sunarak daha iyi bir umre yapma keyfini yaşayabilirsiniz. Huzur ve mutluluk dolu bir umre organizasyonu bulabileceğiniz firmamızla irtibata geçerek umre programları için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Vize hizmetleriyle de vizesi olmayan vatandaşlarımıza yardımcı olarak daha rahat bir şekilde vizelerini almalarını sağlayan firmamızla yapacağınız yolculuktan siz de memnun kalacaksınız. Manevi iklimi yaşarken yolculuk ve yolculuk sonrası konularında hiçbir endişeye kapılmadan umrenizi sevinç içinde tamamlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat