Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Mayıs 25, 2016

Herhangi bir konu ile ilgili yazılan makalelerin sahip olması gereken en önemli özellik seo kurallarına hakim olmasıdır. Makalenin sahip olduğu içerik ve kullanıcıya nasıl aktarıldığı da oldukça önemlidir. Makalelere eklenen tagların ve tüm fotoğrafların da özgünlüğünü koruması SEO açısından oldukça önemlidir.

Ayrıca ön plana çıkaracağınız yazının sahip olduğu başlık platformu da web sitesini ziyaretçi ile buluşmasına imkân tanımaktadır. SEO uyumlu makalelerde dikkat etmeniz gereken diğer önemli bir husus ise Türkçe imla kurallarına uyulmasıdır. Eğer yazdığınız yazı imla kurallarına uymuyorsa olağan arama motorları tarafından eksi puan kazanacaktır. Ortaya çıkan bu durum direkt olarak web sitenizin ziyaretçi sayısını da olumsuz etkileyecektir. SEO uyumlu makale yazımı sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise yazının akıcı dil aracılığı ile yazılmasıdır. Bu aşama sırasında anahtar kelime kullanımına da dikkat edilmelidir. Anahtar kelime kullanımı sırasında kesinlikle aşırıya kaçılmamalı ve boşluklar bırakılmalıdır.

Eğer gerektiğinden fazla anahtar kelime kullanırsanız sahip olduğunuz web sitesi spam şüphesine düşebilir. Ortaya çıkan bu durumda web sitenizin filtreye girmesine neden olacaktır. Seo uyumlu makalelerde dikkat etmeniz gereken diğer bir husus ise içeriklerin benzersiz yapıya sahip olmalarıdır. Ayrıca makalenizin uzun ve özgün şekilde yazılması gerekmektedir. Fakat uzun makale yazımlarında cümle tekrarının geri plana alınması da büyük önem taşımaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat