Porselen Dolgu ( İnleyOnley)

Ağustos 25, 2013

porselen-dolguEstetik bir dolgu şekli olan Porselen Dolgu  çok fazla madde kaybı olan ve dişin tamamen  küçültülerek kuron uygulaması gerektiren durumlarda sağlıklı diş dokusunu korumak için geliştirilmiş dolgu çeşitlerinden biridir. Dişin estetik bir görüntüye ulaşmasını sağlar.Daha kullanışlı olduğundan dolayı genelde tercih edilir. Laboratuvarda hazırlanan müthiş dayanıklılığa sahip dolgulardır. Kompozit dolgulara göre uygulanılan diş ve yanındakilerle çok uyumludur.

Porselen dolgunun birçok avantajı var aslında dişlerimizin çürüme riskini en aza indiriyor sızıntı bakteri ve plak oluşumunu engelliyor , özellikle insanlarda dolgum düştü mü? düşecek mi?  düşerse ne yaparım korkusunu tam anlamıyla yok ediyor.Porselen dolgular göz ile ayırt edilemeyecek kadar doğal duyuyor.Zamanla gelişen cila sayesinde sigara ve benzeri maddelerin dişlerimizde yaptığı sararma ve diğer renklenmeleri engelliyor.

İnsanlar Porselen dolgudan çok memnun kaldıkları gibi uzun yıllar boyunca ağızlarında hiç dolgu yokmuş gibi sağlıklı ve rahat bir yaşam sürdürüyorlar.Sonolarakda dişlerimizi en az günde iki defa fırçalamayı ve olası problemlerle karşılaşma durumunda diş hekimimize başvurmayı UNUTMUYORUZ!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat