Online Muhasebe Programı

Haziran 23, 2014

Tema ayarları
Tema ayarları

Muhasebe programı, her firma için belli ölçüde gerekli olan bir araçtır. Hesapları takip etmek ve yerinde kontrolleri sağlayarak gerekli işlemleri yapmak için şart diyebileceğimiz bir programdır. Ancak bunu online olarak kendi sitenize bağlı bir şekilde çalıştırmanız, işlerinizin daha rahat yürümesi adına oldukça etkili olacaktır. Özellikle alışveriş sitelerinde bunu yapmak hesapların kaybolmasını engellemek adına oldukça etkili olacaktır. Online muhasebe programı, sitelere entegre edilebilen donanımlı bir yazılımdır. Müşteri takibi, ödeme takibi, alt bayi ekleme özelliği ve daha fazla özelliklerle karşımıza çıkan muhasebe programı ile dilediğiniz gibi bir kullanım elde edebilirsiniz.

Online muhasebe programının özellikleri

Aya göre ödemeler: Ana sayfada karşınıza çıkan ilk detay, en çok lazım olacak detaylardan biridir. Aya göre ödemeler kısmı ile yıl içinde hangi ay ne kadar ciro yaptığınızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Online muhasebe programının en güzel özelliklerinden de biri de verilerin toplandığı databasenin, siteniz üzerinden çalışmasıdır. Bu da sürekli bir bilgisayara bağlı kalmamanız adına en iyi özelliklerden biridir.

Son 5 ödeme: Yine ana sayfada karşınıza çıkan bir özellik daha, son 5 ödemeyi takip edebilme özelliğidir. Online muhasebe programının sunduğu canlı performans sayesinde, ödemelerinizin atlatılması gibi bir durum söz konusu değildir. Özellikle bayilik sistemi ile çalışan bir firmaya sahip iseniz, programa kendi müşterilerinizi ekleyip, kendi ödemelerini yaptıklarını sisteme kayıt edebiliyorlar. Bu durum da sizin bir daha uğraşmanıza gerek bırakmadan sadece takip etmenizi yeterli hale getirebiliyor.

Yeni Müşteri ekleme: Sol menüde görünen kısımda “Müşteri ekleme” paneline tıklayarak yeni müşterinizi kolaylıkla ekleyebilirsiniz.  Adı-Soyadı, iletişim bilgileri, e-posta adresi gibi sürekli lazım olabilecek bilgileri ekleyebileceğiniz panel oldukça kullanışlı bir şekilde hazırlanmış.

Yeni Ödeme ekleme: Yine Online muhasebe programı özelliklerinden biri olan yeni ödeme ekleme özelliğinden, manuel olarak işlem yapabilirsiniz. Hesaplarınızı kontrol altında tutmanıza yarayan bu özellik sayesinde kolaylıkla hesaplarınızı toparlayabilir, buna göre aylık cironuzu kolaylıkla hesaplayabilirsiniz.

Müşteriler: Online muhasebe programının üst kısmında yer alan müşteriler menüsüne tıklayarak, yeni müşteri ekleyebilir, var olan müşterileriniz üzerinde düzenleme yapabilirsiniz.

ödemeler: Online muhasebe programının üst menüsünde yer alan ödemeler kısmından da yine ay içinde ödeme zamanı gelmiş müşterilerinizin hangileri olduklarını görebilir, ödeme yapıp yapmadıklarını kolaylıkla görebilirsiniz.

Raporlar: Yine muhasebe programının ince ayrıntıları arasında yer alan en güzel özelliklerden biri de “raporlama” kısmıdır. Bu bölümde 3 başlık görebiliyoruz.

Ödeme raporuna göre raporlama: Bu seçeneği kullanarak ödeme yapan müşterilerinizi seçebiliyorsunuz. Ödeme yapan tüm müşterilerinizi sıralayarak, elde edilen paranın ne kadar olduğunu rapor tablosunda inceleyebilirsiniz.

Müşteri adına göre raporlama: Bu bölümde, müşterileriniz adına raporlama yapabilirsiniz. Örneğin daha aktif ya da daha pasif müşterilerinizi ayırarak, ay içinde hangisinden ne kadar ödeme aldığınızı öğrenebileceğiniz bir bölüm olarak hazırlanmış. Online muhasebe programının bu özelliği de yine en kullanışlı bölümlerinden biridir.

Genel Raporlama: Muhasebe programının bu bölümünde ise genel raporları gözden geçirerek yapmanız gereken işlemleri sıralayabilirsiniz. Oldukça kullanışlı bir bölüm olarak hazırlanması, işlerinizin takibini yapmada yaşayacağınız kolaylıkları sunuyor.

Online muhasebe programının çok daha farklı özelliklerinin de olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Ayarlar kısmından kişisel bilgilerinizle birlikte logo ekleme, tema ayarlarından renk değiştirme ve özel renk oluşturma gibi bölümleri kullanarak kendinize özel bir hale getirebilirsiniz.

Muhasebe programının özellikleri aslında bunlarla sınırlı değil. Yeni güncellemede, toplu SMS gönderme, hatırlatıcı ve mail gönderme özellikleri de eklenecektir. Program, e-ticaret, firmalar, fabrikalar, Sigorta acenteleri, kuyumcu, market ve toptancılar başta olmak üzere her alanda kullanılabilen özelliklere sahiptir. Özellikle, özel okul ve dershaneler için oldukça kullanışlı olan program ile ilgili daha fazla detay ve fiyat bilgisini öğrenmek için iletişimden irtibata geçebilirsiniz.

Online Muhasebe Programı Panel Görüntüleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat