Kültür Sanat Makaleleri Nasıl Yazılır

Kasım 2, 2017

Kültür ve Sanat ile alakalı yazılacak olan makalelerde dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir, bu alanda en çok hit nasıl kazanılır bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağız.

İlk olarak bu tarz makaleler yazılırken dikkat edilmesi ve düşünülmesi gerekilen ilk nokta hangi kesime hitap ettiğinizdir. Çünkü bu tür yazılar genel hitap etmez ve özel ilgi gerektirir. Bu anlamda hedef kitlenizi iyi belirlemelisiniz aksi halde istediğiniz verimi bulamayabilirsiniz. Bir diğer durum ise başlık kısmıdır. Yazının başlığı oldukça önemlidir çünkü ziyaretçilerinizi çeken şey başlık olmalıdır. Yazınızın özünü anlatan ve etkili bir başlık seçimi yazınızın okunma oranını arttıracaktır. Konu ile alakasız başlık seçimi yarar sağlama yerine zarar verecektir bu konuda oldukça dikkatli olmak gerekmektedir.

İkinci durum ise giriş metnidir. Giriş metni ne kadar kaliteli ve verimli olursa makale de o derece etkili olacaktır bu konuya da dikkat edilmesi gerekir. Çünkü ziyaretçiler açısından yazının giriş kısmı oldukça önemlidir ve yazınızın giriş kısmı ziyaretçide merak duygusu oluşturduysa devamı da gelecektir o yüzde giriş kısmını etkili ve merak uyandıracak bir şekilde hazırlayın.

Yazının içeriği nasıl olmalı? İlk olarak yazınız başlıkla orantılı olsun başlıkta verilen bilgileri işleyin ziyaretçi çekmek için uydurma başlık kullanmanız oldukça kötü sonuçlar bırakabilir. Eğer okuyucular yazı başlığında aradığı bilgiyi bulamaz ise bunun sonucunda güvensizlik oluşur ve Web sitenizi takip etmeyi bırakabilirler. Bu açıdan sitenizin başlığı ve içeriği büyük önem taşımaktadır. İçerik konusuna gelecek olursak bu konuları, kültür haberlerinden, sanatsal etkinliklerden, Sanatsal fuarlardan seçebilir bunun yanında kitaplar, filmler, tiyatrolar, resimler geziler, söyleşiler hakkında makaleler yazabilirsiniz tüm bunların sırasıyla yapılması sonucunda hedef kitlenize ulaşmakta bir problem yaşamayacaksınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat