GOOGLE READER’DEN SONRA FEEDLY READER GELECEK

Şubat 25, 2014
google fedly

Birkaç ay öncesine kadar duymuştuk. Google reader 1 Temmuz itibariyle son bulacak, görevden çekilecek. Yerini kapma hazırlıklarında olan Feedly geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruyla Bulut sekronizasyonu servisinin tamamlandığını açıkladı. Feedly’e kayıt olanlar bu sayede Google reader kullanıcılarının sunucuları kendi sistemine otomatik olarak çekilecek. Bu geçişim sorunlardan tamamen arındırılmış ve otomatik olması bekleniyor. Servisin son halini görmek isteyip, ulaşmak isteyenler kullandıkları Feedly sisteminin son sürüm olmasına dikkat etmeleri gerekiyor.

Feedly yenilenen ara yüzüyle kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Ayrıca bir web tarayıcısı kullanmaya gerek bırakmadan kullanıcıların rahatlıkla servisi kullanmalarını da sağlayan feedly bundan böyle daha çok tutulacağa benziyor.

Google devi’nin reader servisini kapatması çok kişinin kafasında “ Bundan sonra ne olacak ?” sorusunun oluşmasına neden olmuşken ilk hamleyi yapan Feedly, googleden sonra RSS servisine ilk giriş yapan servis oldu.

Gelen bilgiler arasında Digg’in de RSS servisi üzerine yaptığı çalışmalarının devam ettiği yönünde. Ancak mobil uygulamaları tamamlanıp piyasaya sürüldüğü de beklenenden hızlı iş yaptığını gösteriyor. 26 Haziranda yayın hayatına başlaması beklenen Digg Readerin rakibi Feedly olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat