Firma Tanıtım Yazısı

Kasım 8, 2017

Firma tanıtım yazıları özellikle yeni siteler açısından oldukça önemlidir diyebiliriz. Bu hakkımızda yazısı ile her ne kadar karıştırılsa da aslında oldukça farklıdır.

Çünkü hakkımızda yazısında protokol dili kullanılır ve site sahibine veya amacına göre açıklamalar yapılır. Firma tanıtım yazısı oldukça genel, açıklayıcı hedef kitlenin arttırılmasına ve kişilere tanıtma amaçlı yapılan yazılardır. Bu yazılar ile kendinizi ifade etmektesinizdir. Bizde bu yazımızda örnek bir firma tanıtım makalesi nasıl yazılır detaylı olarak ele alacağız.

İlk olarak yazınıza kaliteli bir başlık atarak başlayın ve bu şekilde yazınızın etkili olduğu izlenimini verin. Buna örnek olarak bir başlık verelim “Hitmakale.com Freelance editörleri bir arada bulunduruyor.” gibi etkili bir başlık ile okunma kitlenizi daha da arttırabilirsiniz ve bu sayede kendinizi çok daha fazla kişiye ulaştırabilirsiniz. Şunu da belirtmekte fayda vardır yazınızın başlığında anahtar kelimeniz olmalıdır.

Diğer bir konu ise makalenin giriş kısmıdır. Bu giriş kısmında yazınızın ne içerdiğini, ne amaçla yazıldığını basit ve ksıa olarak açıklamaya çalışırsınız örnek ile devam edelim.”Hitmakale.com Türkiye’de freelance olarak çalışan tüm makale editörlerini bir araya getirerek yeni bir sistem kurmayı hedefliyor. Bu şekilde sadece editörlerin bulunduğu sosyal bir alan oluşturmaya çalışıyor” gibi bir giriş metni ile okuyucunuza basit bir açıklama sunabilirsiniz. Bunun etkisi oldukça yüksektir. Bu giriş metni ise H2 başlığı ile yazılmalı çünkü bu SEO açısından da oldukça faydalıdır. Bu tarz bir giriş yaptığınızda okuyucularınızın merakını çekebileceksiniz ve amaçladığınız kitleye ulaşabileceksiniz.

Bir diğer ise yazının sonraki kısmıdır. Burada yazınızın detaylarını vermeye başlayabilir ve okuyucularınıza yazınızın tüm içeriğini sunmalısınız. Belirli anlamı olan, imla kurallarına uyan, SEO’ya uygun, özne yüklem uyumu olan ve kullanıcı dostu makaleniz sayesinde hem internet kullanıcıları hemde Google memnun kalacaktır. Bunun sonucunda ise site trafiğiniz artacak, e ticaret sitesi iseniz müşteri kitlenizde ciddi bir artış olacaktır ve Google’daki sıralamanız ise yükselecektir. Bunu da kısa bir metin örneği ile açıklamaya çalışalım:

“Bilindiği üzere günden güne internet gelişmekte ve buna uygun olarak da internet ortamı ciddi bir sektör haline gelmektedir. Sadece ürün alıp satmak ile alakalı olan e ticaret sitelerinden ziyade diğer birçok alanda sektör hakimiyeti sağlanmaktadır. Bu sektörlerden biride Web site editörlüğüdür diyebiliriz. Tıpkı, yazılım, kodlama, SEO uzmanlığı gibi editörlükte bir meslek haline gelmiştir. Daha çok freelance olarak çalışan editörler iş aldıkları web sitelerin makale girişlerini düzenlerken, görsel çalışmaları, video düzenlemelerini hatta SEO çalışmalarını da üstlenmektedirler. Herhangi bir ofis veya büro olmadan istedikleri yerde çalışabilen bu kişiler için editörlük oldukça zevkli bir iştir. Ödeme noktasında müşterileri ile anlaşan Freelance editörler kimi zaman ücreti peşin almakta, kimi zaman iş sonunda kimi zaman ise ücreti ikiye bölerek yarısını peşin yarınısı ise iş tesliminin ardından almaktadır. Bu tarz çalışan bazı editörler ise anlaşma yaptığı siteler ile aylık düzenli bir maaş karşılığında da çalışabilmektedir. Ancak burada şöyle bir problem bulunmakta. Freelance çalışanlar ile müşterileri arasındaki bağı sağlayacak platform sayısının azlığı nedeni ile kimi zaman karışıklıklar meydana gelebilmektedir. Bu karışıklığı önleyebilmek amacıyla kurulan Hitmakale.com Freelance çalışan editörler için bir kurum haline gelmektedir. Bu alanda hizmet veren gerek makale yazarları, gerek SEO uzmanları gerekse Web sitesi yönetimi yapan editörler olsun tüm freelance çalışanlara özel platform çalışmalarına devam etmektedir. Çalışanlar siteyi ziyaret edebilir ve kendi hakkında detaylı bilgileri belirterek potansiyel müşterilere kendini tanıtmaktadır. Ardından müşteri sizin profilinizi inceler ve sizinle iletişime geçer. Bu sayede hem siz iş olanağınızı genişletmiş olursunuz hemde müşteriler sizleri kolayca bulmuş olur. Ayrıca Hitmakale.com’da bulunan diğer yazarlar ile iletişime geçebilir ve bir ekip kurarak ekip halinde çalışabilirsiniz ”

Bu yazıdan da anlaşılacağı üzere bir firma tanıtım yazısını nasıl yazmalıdır konusunda aydınlatıcı bilgi vermiş olduk. Firma sadece genel bir tanıtım yazısından ibaret değildir. Hemen hemen her sayfa ve alt başlık için uygulanabilecek olan bu tür makaleler gerek SEO açısından gerekse kullanıcı açısından oldukça faydalıdır diyebiliriz. Dikkat edildiği üzere örnek yazımızda hem Web sitenin genel kısmından bahsettik hemde sadece özel olan diğer sayfalardan bahsettik bu şekilde okuyucunun kafasındaki herhangi bir soru işareti kalmamasını sağladık.

Sizde buna benzer şekilde yazdığınız yazıların daha kaliteli ve kullanıcı dostu olmasını sağlayabilir ve bu alanda kendinizi geliştirerek bir adım ileriye gidebilirsiniz. Firma Tanıtım makalesi ile firmanızı kolayca tanıtabilir ve bu anlamda hedefinize emin adımlar ile ilerleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat