En Gelişmiş İşletim Sistemi İOS 7

Şubat 25, 2014
En gelişmiş işletim sistemi ios7

Aplle markasının üretimleriyle ismini teknoloji dünyasında duyurması arasında çok fazla bir zaman geçmedi. Kısa sürede üretimleriyle tüm dünyanın dikkatlerini üzerine çeken Aplle ürettiği cep telefonları, masa üstü, diz üstü bilgisayarlarla iyiden iyiye büyümeye devam ettiği gibi, teknoloji dünyasının adını en çok duyuran firmalar arasına girmesi bir oldu. En son çıkarttığı İphone 5 akıllı cep telefonunda, yazılımsal sıkıntıların kullanıcılar tarafından eleştirilmesiyle Apple firması, İSO 7 işletim sistemini güncelleyerek, kullanıcıların isteklerinden fazlasını karşılamayı başardı.

Apple CEO’su Tim Cook’un yaptığı açıklamaya göre güncellemeyle beraber İOS işletim sisteminde çok yeni özelliklerin kullanıcıları beklediği yönünde. Tamamen değişime uğrayan ve kullanıcıların çok beğenecekleri özelliklerin eklendiği İOS 7 işletim sisteminde, açma kapama kilidindeki kaydırma işaretlerinden,  grafik özelliklerinin keskinliğinden diğer özelliklerine varıncaya kadar çok fazla yeniliğin olduğunu da kaydetti.

İOS 7 işletim sisteminde dikkat çeken yeniliklerden biri de “ Yeni çoklu görev” özelliği. Bu uygulama diğer işletim sistemlerinin de aynı anda kullanılmasına olana sağlıyor. Yeni çoklu göre API’si bütün uygulamaların arka planda çalışmasına ve kullanıcıların rahatlıkla uygulamalar arasında geçiş sağlaması özelliği de eklenmiş.

Tüm bunların yanı sıra daha fazla özellikleri olan İOS 7 işletim sistemi, uygulama dünyasında en gelişmiş işletim sistemi olarak da yerini koruma altına aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat