Asphalt 8

Haziran 24, 2014

asphalt 8
asphalt 8 oyunu

Android oyun dünyasının en güzel oyunlarından biri Asphalt 8 oyunudur. Gerçek bir araba yarışı keyfi isteyenler için en iyi performansı sunan oyunlardan biridir diyebiliriz. İOS ve Windows Phone tabalarına uyumlu olarak da çalışabilen Asphalt 8,  farklı arabalarıyla, yarış pistinde dilediğiniz gibi hareket etmenize olanak sağlayan bir oyun olarak sunuluyor. Daha önceki sürümünde, yarışların çoğunda 2 tur olarak oynanıyordu. Ancak yeni güncellemeyle birlikte Asphalt 8 tek turla oyun keyfi sunuyor.

Asphalt 8 Yeni Sürüm

Asphalt 8 oyunu her güncellendiğinde daha da zorlaşsa da gerçek bir oyun tadını sunuyor aslında. Yedinci sürümün devamı olarak sunulan, grafik ve görsellerinde ciddi anlamda değişim sunan oyun, diğer araba yarışı oyunlarından daha kaliteli seçeneklere sahip. Ücretsiz olarak Google play Store‘dan indirilebilen oyun mobil cihazlarda, akıllı telefonlarda çalıştığı gibi bilgisayar ortamında da çalışabilen bir oyundur. Bu da tabi ki oyuncu sayısının artmasındaki en büyük nedenlerinden biri olarak karşımıza çıkabiliyor.

Asphalt 8‘i telefonda ya da tablet PC’de oynayanlar daha kolay oynuyorlar. Direksiyon kontrolünün iki farklı şekilde sunulduğu oyunda, ekranı döndürerek ya da kontrollü oyun seçeneğini seçerek ekranın sağ ve sol yanlarına dokunarak direksiyon hakimiyetini kontrol altında tutabilirsiniz. Asphalt 8, sadece direksiyon kontrolünü sağlamıyor. Aynı zamanda hızınızı arttırmak için de yine nitro özelliğini sunuyor. Nitro, arabanızın hızına hız katarak, rakiplerinizi yenmeniz için alternatif bir seçenek. Yine telefonla oynayanlar, bu özellikten faydalanmak için telefonun sağ ve sol köşelerine dokunarak bunu yapabilirler. Ya da kontrollü direksiyon kullananlar, bu işaretleri görerek de nitro kontrolünü elde edebilirler.

Asphalt 8 oyununu bilgisayarda oynamak isteyenler de aynı özellikleri kullanabilirler. Yön tuşları ile direksiyon kontrolünü, nitro özelliğini ise CTRL tuşu ile kontrol edebilirler. En iyi özelliklere sahip araba yarışı oyunu arayanlar için tavsiye edebileceğimiz bir oyundur diyerek makalemizi bitirelim. İyi eğlenceler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat